ks. Józef Bednarski

  • 01.12.2016, 10:36 (aktualizacja 01.12.2016, 11:38)
  • Małgorzata Sobczuk
ks. Józef Bednarski
proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy
loadingŁaduję odtwarzacz...

„Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą”. Słowa z Ewangelii św. Mateusza są wciąż aktualne, gdyż dramatyczne prześladowania świadków Chrystusa trwają, a chrześcijanie umierają za wiarę. W ich gronie znaleźli się polscy franciszkanie, dziś błogosławieni: o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski, zamordowani w Peru.

Widocznym znakiem tych dwóch męczenników są ich relikwie. Rozprowadzaniem ich po Polsce i świecie zajmuje się br. Jan Hruszowiec, franciszkanin z Kurii Prowincjalnej w Krakowie. Razem z nim do Afryki udał się nasz człowiek ks. Józef Bednarski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe