Biłgoraj. Strażacy na lodzie

  • 20.02.2021, 06:41
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Strażacy na lodzie
Strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju nad Zalewem Bojary przeprowadzili ćwiczenia ratujące życie osoby, pod którą załamał się lód.

O celu ćwiczeń i najważniejszych działaniach ratowniczych mówił młodszy brygadier Paweł Rawski, zastępca dowódczy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niestety, najczęściej wypadki załamania się lodu wynikają z ludzkiej nieodpowiedzialności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ćwiczenia są niezwykle przydatne do wypracowania prawidłowej konfiguracji sprzętu i wyposażenia ratownika oraz wykorzystania odpowiedniej taktyki działań do zastanej sytuacji. Jest to doskonalenie umiejętności strażaków, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu i sprawdzenia go w warunkach akcji.

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe