Respiratory dla Szpitala Jana Pawła

  • 26.02.2021, 12:37 (aktualizacja 26.02.2021, 13:37)
  • Anna Niderla-Kudach
Respiratory dla Szpitala Jana Pawła
Dwa respiratory transportowe – to dar od Caritas Polska przekazany przez diecezjalny Caritas dla Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się dzisiaj (26.02) w kaplicy Szpitala im. Jana Pawła II.

Mówi ks. Marcin Jakubiak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dar dla szpitala wpisuje się w akcję Caritas „Wdzięczni Medykom”, która jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritas Polska przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakłada ona interwencyjną zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie trafią podarowane przez Caritas respiratory, powiedział Andrzej Szewczuk, zastępca dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szpital dysponuje podobnymi urządzeniami, ale jak zaznaczył Andrzej Szewczuk, nowy sprzęt jest bardzo potrzebny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dar dla szpitala a przez to bezpośrednio dla osób chorych nawiązuje do chrześcijańskiej triady Wielkiego Postu, w której zawiera się modlitwa, post i jałmużna. Ta ostatnia jest szczególnym wyrazem miłości wobec bliźniego - powiedział biskup diecezjalny Marian Rojek, który wziął udział w uroczystym przekazaniu respiratorów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądają respiratory transportowe przekazane Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu mogą Państwo zobaczyć na poniżej zamieszczonych zdjęciach.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe