Biłgoraj. Powiatowe obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

  • 02.03.2021, 06:40
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Powiatowe obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych
Powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostały zorganizowane (01.03) w Biłgoraju z inicjatywy starosty biłgorajskiego.

Rozpoczęły się od otwarcia wystawy w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, pochodzącej ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej, pt. "Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944 - 1956".

O żołnierzach wyklętych nadal musimy uczyć i wciąż przywracać im właściwą pamięć i godność na kartach historii – tłumaczyła w rozmowie historyk z biłgorajskiego muzeum, dr Dorota Skakuj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Żołnierze Wyklęci to nasi narodowi bohaterowie i musimy o nich pamiętać – zaznaczał starosta Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodatkowo na powiatowe obchody złożyły się prezentacja filmu przygotowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar NKWD i UB.

Joanna Ferens

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe