Ruszyły zapisy do Ogólnopolskiego Biegu wokół Twierdzy Zamość

  • 29.03.2021, 12:03 (aktualizacja 29.03.2021, 12:39)
  • Małgorzata Kryk
Ruszyły zapisy do Ogólnopolskiego Biegu wokół Twierdzy Zamość
Ze względu na epidemiczne obostrzenia sympatycy aktywności fizycznej nie mogą ćwiczyć na siłowniach, pływać na basenach, grać w tenisa ziemnego na kotach oraz uprawiać rożnego rodzaju dyscyplin sportowych na halach. Baza sportowa dostępna jest dla sportowców zawodowych, posiadających licencje. Większość osób, aby utrzymać prawidłową formę i zdrowie ograniczyło swoją aktywność do ćwiczeń w domowym zaciszu. Natomiast ruchu na świeżym powietrzu nie odmawiają sobie biegacze amatorzy, dla których dzień bez treningu to dzień stracony. Aby wystartować w zaplanowanych wydarzeniach, jakim jest .m.in. majowy Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość, biegacze trenują na świeżym powietrzu.

W tym roku VIII edycja Ogólnopolskiego Biegu wokół Twierdzy Zamość odbędzie się 2 maja (niedziela) na zamojskim Rynku Wielkim. Impreza będzie miała charakter patriotyczny ponieważ głównym celem biegu będzie uczczenie obchodów Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Bieg główny poprzedzą biegi dla dzieci i młodzieży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bezpłatne zapisy dla najmłodszych prowadzi  KS Agros Zamość przy ul. Królowej Jadwigi 8.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku poprzednim pierwszy linię mety biegu głównego przekroczył biegacz pochodzący z Zamościa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwsza na linię mety w poprzedniej edycji dobiegła znana w naszym mieście Aleksandra Jakubczk, która prowadzi zajęcia biegowe ph” Biegam bo lubię”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg w tym roku jak zawsze poprowadzi ulicami i zielonymi terenami wokół Starówki. Tegoroczna trasa ze względu na prowadzone remonty została jednak skrócona. Krzysztof Pszenniak poinformował, że o godz. 13.15 zaplanowano bieg główny, a dwie minuty później wystartują sympatycy marszu z kijami nornic walking.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kto może wziąć udział w biegu głównym?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do kiedy i na jakich zasadach prowadzone są zapisy?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Pszenniak serdecznie zachęca do zapisów i udziału w biegu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W biegach może wystartować każdy: dzieci, młodzież, dorośli, nauczyciele oraz reprezentanci służb mundurowych. Warto wziąć udział w Biegu ponieważ trasa jest widokowa i doskonale odzwierciedliła walory naszego miasta. Dystans biegu głównego nie jest długi, więc aby go pokonać należy odpowiednio rozłożyć swoje siły. Bieg odbędzie się w dogodnym terminie ponieważ będzie to długi majowy weekend. Co roku na mecie witamy biegaczy z równych zakątków Polski. Warto, wziąć udział w wydarzeniu, chociażby ze względu na piękno miasta, zabytki oraz walory Roztocza i Zamojszczyzny, Z jakich jeszcze innych powodów warto wziąć udział w biegu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie oraz w dniu biegu. Jednak opłata startowa zależna jest od terminu zapisu. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale natomiast najlepszym zawodnikom wręczone będą okazale puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Warto zaznaczyć, że w dobie pandemii biegacze maseczek ochronnych nie muszą nosić w obrębie: parków, zieleńców, ogrodów botanicznych i zabytkowych, ogródków działkowych, czy plaż. Zachęcamy, zatem wszystkich do trenowania na świeżym powietrzu.


Szczegóły dotyczące biegu:
Szczegółowe informacje w regulaminie kliknij
Link do formularza zgłoszeń dla Biegu Głównego i Nordic Walking: kliknij
Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu ul. Królowej Jadwigi 8, 22-400 Zamość kliknij

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe