Zatrzymano nielegalne papierosy

  • 02.04.2021, 09:49
  • Małgorzata Kryk
Zatrzymano nielegalne papierosy Straż Graniczna
Funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku we wtorek (30.03) w pobliżu rzeki granicznej Bug na terenie jednej z posesji zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Papierosy różnych marek w ilości 150 tys. szt. były spakowane w pakiety i owinięte folią. Jak ustalili mundurowi zostały one wcześniej przemycone przez rzekę Bug. Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, który jest właścicielem posesji. W toku dalszych działań po drugiej stronie rzeki zatrzymano trzech mężczyzn (ob. Ukrainy), którzy ubrani byli w kombinezony piankowe do pływania. Okazało się, że mężczyźni wcześniej dokonali przemytu ujawnionych papierosów. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a wartość papierosów oszacowano na kwotę ponad 112. tys. zł. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 6 mln zł.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe