Katyń i Smoleńsk upamiętnione!

  • 11.04.2021, 22:23
  • Ewa Monastyrska
Katyń i Smoleńsk upamiętnione!
11 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim uczczono pamięć bohaterów, którzy zginęli w Katyniu, a także ofiary katastrofy Smoleńskiej.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem "Golgota Wschodu" na cmentarzu parafialnym. Podczas uroczystej liturgii sprawowanej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, ks. prał. Czesław Grzyb zaznaczył, że nienawiść może doprowadzić do powtórki historii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski odczytał przed mszą świętą nazwiska ofiar, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Po zakończonych uroczystościach podkreślił, że pamięć i refleksja o tych wydarzeniach są w nas wciąż żywe. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecny podczas uroczystości europoseł Ryszard Czarnecki wspominał, że 10 kwietnia był dla niego szczególnie osobistym doświadczeniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed kolumnami pamięci, katyńską i smoleńską, zostały zapalone znicze. O kolumnach powiedział poseł Tomasz Zieliński. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego podkreślali, że naszą powinnością jest pamiętać o wszystkich, którzy zginęli służąc Polsce.

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe