Składki wypadkowe - zmiany

  • 28.04.2021, 13:40
  • Anna Niderla-Kudach
Składki wypadkowe - zmiany
Część przedsiębiorców w maju zapłaci składkę wypadkową w innej wysokości niż dotychczas.

ZUS przypomina o zmianach w składkach wypadkowych. Część przedsiębiorców w maju zapłaci składkę wypadkową w innej wysokości niż dotychczas. Zmieniły się również kwoty odszkodowań za wypadki przy pracy – od kwietnia są wyższe – mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zmiana nie dotyczy w tym roku najmniejszych firm, które zgłaszają do ubezpieczenia wypadkowego do 9 osób i podmiotów, które nie mają wpisu do rejestru REGON. Dla nich składka wypadkowa wynosi tyle co poprzednio, czyli 1,67%.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto pamiętać, że jeżeli wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej ubezpieczony zmarł, to odszkodowanie przysługuje także członkom jego rodziny.

W 2020 roku ZUS wypłacił 46,7 tys. jednorazowych odszkodowań na łączną kwotę 292 mln zł. Sam Oddział ZUS w Biłgoraju zrealizował prawie 800 wypłat w sumie na 5 mln zł.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe