Radruż. Lubaczowskie i Zakaukaskie cerkwie zostały podsumowane

  • 14.05.2021, 12:31
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Radruż. Lubaczowskie i Zakaukaskie cerkwie zostały podsumowane Ks. Mariusz Pastuszak
Muzeum Kresów w Lubaczowie zakończyło realizację międzynarodowego projektu „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat".

Podsumowanie projektu miało miejsce (29.04) w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym pw. św. Paraskewy w Radrużu - Oddziale Muzeum Kresów w Lubaczowie. W konferencji prasowej, która miała postać hybrydową i realizowana była online, poza dziennikarzami, uczestniczyli: Andrzej Słodki - Kierownik Wspólnego Sekretariatu Technicznego oraz Mateusz Dziura - ekspert polskiego Oddziału Programu PL-BY-UA z siedzibą w Rzeszowie, Mychajło Dankanych – dyrektor Agencji Rozwoju Regionalnego i Współpracy Transgranicznej „Zakarpacie" Obwodu Zakarpackiego, Zenon Swatek - Starosta Lubaczowski, Ewa Sowińska - kierownik projektu ze strony Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Piotr Zubowski - dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie.
Inicjatywa nawiązania współpracy i podjęcia działań projektowych była po stronie ukraińskiej, mówi dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dobre stosunki pomiędzy Polską a Ukrainą funkcjonują już od wielu lat, podkreśla Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Zenon Swatek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przeprowadzenie projektu umożliwiło ukazanie piękna dziedzictwa kulturalnego dawnych Kresów, dodaje Dyrektor Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Działania te zostały realizowane wspólnie przez Muzeum Kresów w Lubaczowie i Agencję Rozwoju Regionalnego i Współpracy Transgranicznej „Zakarpacie", od jesieni 2019 roku i uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2014–2020.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe