Biłgoraj. Lekcja geografii w terenie

  • 09.06.2021, 11:51 (aktualizacja 09.06.2021, 11:57)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Lekcja geografii w terenie
Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju tradycyjnie jak co roku wzięli udział w wyjątkowej lekcji geografii w terenie, aby zmierzyć się na żywo z geomorfologią Roztocza.

Dzięki takim zajęciom mogą zobaczyć na własne oczy to, o czym uczą się w książkach siedząc w szkolnej ławce – tłumaczyła w rozmowie Ewa Fiedurek, Nauczyciel geografii w biłgorajskim „Katoliku”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczniowie odwiedzili tereny Równiny Biłgorajskiej w dużej części porośniętej Puszczą Solską, a także Roztocza Zachodniego, obejrzeli profil glebowy w Bukowej, dowiedzieli się skąd się wzięły wydmy polodowcowe w części Kotliny Sandomierskiej, podziwiali kościółek pw. Św. Wojciecha w Momotach Górnych, oddali hołd poległym na Porytowym Wzgórzu, a także zobaczyli kamieniołomy i odkrywki geologiczne w Radzięcinie. Na zakończenie zobaczyli źródła wywierzyskowe i modlili się w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy. Należy dodać, że zajęcia terenowe z geografii w klasie drugiej są elementem programu nauczania w zakresie rozszerzonym.

Joanna Ferens

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe