Biłgoraj. 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  • 01.08.2021, 22:23
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Mszą św. w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju rozpoczęły się (01.08) religijno-patriotyczne uroczystości z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wszystkich zebranych witał i zachęcał do modlitwy za Ojczyznę ks. proboszcz Roman Sawic:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnictwo w tych uroczystościach to świadectwo mojego patriotyzmu – mówiła Kinga Birut-Solak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Historia II wojny światowej jest w mojej rodzinie szczególnie żywa – podkreślał w rozmowie Gabriel Oszajca:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii  uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej znajdujący się w Parku Solidarności, gdzie w godzinie „W” rozbrzmiały syreny. Uroczyście odśpiewano hymn narodowy i wciągnięto flagę na maszt, a po okolicznościowych wystąpieniach złożono kwiaty i zapalono znicze.

Uroczystościom rocznicowym towarzyszyły Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio i kompania reprezentacyjna 25. Zamojskiego Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej im. mjr. Stanisława Prusa ps. "Adam",. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Rejon Biłgoraj, Urząd Miasta Biłgoraja i środowiska patriotyczne Ziemi Biłgorajskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe