2021-09-05 Trzeszczany

  • 06.09.2021, 15:33 (aktualizacja 21.09.2021, 06:44)
  • Joanna Suszko
2021-09-05 Trzeszczany fot. archiwm KRZ
W niedzielę (05.09) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. "Niedzieli Radiowej" odwiedziło parafię pw. Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP w Trzeszczanach.

Parafia dziś znajduje się w granicach dekanatu Grabowiec. Swoją historią sięga początków XV wieku. O historii tego miejsca oraz jej współczesnym funkcjonowaniu opowiada proboszcz, ks. dziekan Marek Barszczowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jolanta Wołk jest przedstawicielką rady duszpastersko-ekonomicznej. Opowiedziała nam też o wieloletnim archiwizowaniu informacji o wydarzeniach w parafii, zawartych w kronice.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Mateusz Kopa - wikariusz parafii, wraz z Krystianem Hawro opowiedzieli nam o formacji młodzieży w Liturgicznej Służbie Ołtarza i w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W parafii istnieje wiele grup formacyjnych. Justyna Hawro opowiedziała nam o parafialnej scholi i wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii w Trzeszczanach, ks. Markowi Barszczowskiemu za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość i zorganizowanie Niedzieli Radiowej.

Joanna Suszko

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elżbieta
Elżbieta 05.09.2021, 19:45
Moja parafia.W tym pięknym kościele przyjmowałam wszystkie Sakramenty Święte.

Pozostałe