Bezpieczna droga do szkoły

  • 07.09.2021, 10:49 (aktualizacja 08.09.2021, 07:49)
  • Małgorzata Kryk
Bezpieczna droga do szkoły Policja
W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" od początku września Inspekcja Transportu Drogowego kontroluje autobusy i gimbusy szkolne.

Jak się okazuje usterki wykrywane podczas takich kontroli są poważne, dlatego apelujemy do przewoźników i władz samorządowych, aby nie oszczędzali na bezpieczeństwie dzieci: Akcja "Bezpieczna droga do szkoły” prowadzona przez Inspekcję Transportu Drogowego potrwa przez cały rok szkolny.  O skontrolowanie autobusów mogą poprosić dyrektorzy szkół oraz rodzice. W tym celu trzeba skontaktować się z właściwym Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego. Przez najbliższe dni września o bezpieczeństwo uczniów zadbają także policjanci, o czym informuje rzecznik zamojskiej Komendy Policji st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Policja swoimi działaniami wspiera miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło zwraca się ze szczególnym apelem do kierowców, by w pobliżu placówek oświatowych zachowali ostrożność.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Oprócz kontroli drogowych w rejonie placówek oświatowych policjanci prowadzą także edukacyjne pogadanki z dziećmi, dotyczące ich bezpieczeństwa.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe