Lubaczów. Dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego

  • 13.09.2021, 10:40
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego Ks. Mariusz Pastuszak
W lubaczowskiej Konkatedrze odbyły się (12.09) uroczystości dziękczynne z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

O godz. 16.00 rozpoczęło się sympozjum poświęcone Prymasowi Tysiąclecia połączone z promocją albumu „U stóp Najświętszej Maryi Panny w Lubaczowie”. Natomiast o godz. 18.00 Pasterz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Ksiądz Biskup Marian Rojek sprawował Eucharystię dziękczynną za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
We wprowadzeniu do Mszy Świętej Proboszcz Parafii Konkatedralnej, Ksiądz Andrzej Stopyra przypomniał, że do Lubaczowa Prymas Kardynał Stefan Wyszyński oficjalnie przyjechał trzy razy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Świadomość umiłowania przez Boga nowych błogosławionych stała się szansą, bycia przedłużeniem Bożego błogosławieństwa dla innych, podkreślił w homilii Ksiądz Biskup Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ksiądz Biskup postawił także pytanie czy obecnie żyjący chrześcijanie maja odwagę by pójść po śladach nowych błogosławionych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie uroczystości Ksiądz Biskup Marian Rojek udzielił wszystkim obecnych pasterskiego błogosławieństwa.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe