„Dziedzictwo Synodu Zamojskiego 1720 – 2020. Wyzwania i perspektywy”

  • 14.09.2021, 10:08 (aktualizacja 14.09.2021, 10:11)
  • Joanna Mazurek
„Dziedzictwo Synodu Zamojskiego 1720 – 2020. Wyzwania i perspektywy”
– prezentację książki pod tym hasłem organizują dziś w Zamościu Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Muzeum Zamojskie.

Wydarzenie, które odbędzie się w sali koncertowej muzeum, rozpocznie się o godz. 17.00. W uroczystej prezentacji publikacji wezmą udział jej recenzenci i współautorzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że Synod Zamojski Kościoła unickiego w Zamościu, obradował od 26 sierpnia do 17 września 1720 roku i był jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła greckokatolickiego na ziemiach polskich. Stanowił także ważny krok w procesie jednoczenia Kościołów łacińskiego i wschodniego pod zwierzchnictwem papieskim, na obszarze I Rzeczypospolitej.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe