Przewodnik Zamojski w Tomaszowie

  • 20.09.2021, 12:00 (aktualizacja 20.09.2021, 13:27)
  • Ewa Monastyrska
Przewodnik Zamojski w Tomaszowie
W Tomaszowie Lubelskim, w miejscu pamięci, tzw. Smoczej Jamie, odbyła się (17.09) promocja przewodnika „Śladami bohaterów. Szlakami walk oddziałów antykomunistycznego podziemia na Zamojszczyźnie w latach 1944 – 1956." w opracowaniu doktora Bartłomieja Szyprowskiego".

Jest to projekt realizowany przez IPN Lublin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czas pandemii przyczynił się do realizacji pomysłu stworzenia przewodników - powiedział dyr. IPN oddział w Lublinie Marcin Krysztofik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród miejsc promowanych przez Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka znajduje się Smocza Jama. To ważne miesjce - podkreślił burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugi Przystanek Historia na terenie Tomaszowa Lubelskiego znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, co jak podkreślił dyrketor biblioteki, Jacek Pawłucki, oznacza ogromne wsparcie dla dzieci i młodzieży. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Burmistrz uhonorował dyr. IPN oddział w Lublinie Marcina Krzysztofika i Magdalenę Śladecką – autorkę koncepcji przewodnika i współtwórczynię Izby Pamięci Terroru Komunistycznego w Tomaszowie Lubelskim medalem 400-lecia.

Ewa Monastyrska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe