Bitwy pod Tomaszowem 2021

  • 20.09.2021, 13:16
  • Ewa Monastyrska
Bitwy pod Tomaszowem 2021
W Tomaszowie Lubelskim w 82. rocznicę bitew pod Tomaszowem Lubelskim po raz XIII odbyła się rekonstrukcja tych bitew.

 Wydarzenie poprzedziła msza święta polowa, której przewodniczył ks. prał. Czesław Grzyb. Podczas homilii podkreślił, że krzyż i Orzeł Biały widniejący na herbie to nierozerwalne znaki polskości, których nie możemy się wstydzić. Wydarzenie wpisało się w 400-lecie (czterechsetlecie) obchodów nadania prawa miejskiego Tomaszowowi - podkreślił burmistrz miasta, Wojciech Żukowski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Upamiętnienie bitew pod Tomaszowem ma ważne znaczenie dla całego województwa - zaznaczył Wojewoda Lubelski, Lech Sprawka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poseł Tomasz Zieliński podkreślił, że należy tej historii uczyć następne pokolenia. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rekonstrukcja każdego roku przedstawia temat bitew pod Tomaszowem Lubelskim z innej perspektywy. Jaki aspekt poruszony był w tym roku?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród obecnych na wydarzeniu byli także potomkowie bohaterów, którzy zginęli 82 lata temu pod Tomaszowem Lubelskim

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym. Więcej na ten temat usłyszą Państwo w najbliższą sobotę w audycjach samorządowych.

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe