Tarnogród. Rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej

  • 27.09.2021, 21:54 (aktualizacja 27.09.2021, 22:01)
  • Joanna Ferens
Tarnogród. Rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej
Religijno-patriotyczne uroczystości związane z 82. Rocznicą wydarzeń wrześniowych w Bramie Korchowskiej odbyły się (26.09) w Tarnogrodzie.

Rozpoczęły się one od Mszy św. w kościele parafialnym w Tarnogrodzie, którą w intencji Ojczyzny sprawował ks. dziekan Jerzy Tworek. Następnie uczestnicy uroczystości, w asyście orkiestry dętej, przeszli pod Pomnik Katyński, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

To żywa lekcja historii dla młodego pokolenia – tłumaczył burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia odbył się również promocja książki pt. “Od Kutna do Tarnogrodu, z Tarnogrodu do Katynia" autorstwa Piotra Kupczaka, który w rozmowie wyjaśniał, co było celem powyższej publikacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Społeczny Komitet Obchodów, Burmistrz Tarnogrodu i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe