Radruż. Bruśnieńskie krzyże przydrożne

  • 28.09.2021, 11:53
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Radruż. Bruśnieńskie krzyże przydrożne Ks. Mariusz Pastuszak
W minioną sobotę (25.09), w Zespole Cerkiewnym w Radrużu – Oddziale Muzeum Kresów w Lubaczowie, odbył się wernisaż wystawy pt. „Bruśnieńskie Krzyże Przydrożne. Historia w kamieniu”.

Wystawa jest elementem projektu „Fenomen sztuki kamieniarskiej ze Starego Brusna na Roztoczu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

O pomyśle na zorganizowanie wystawy opowiada koordynator projektu z ramienia Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, Daniel Podkański:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na odwiedzających czekają nie tylko zdjęcia, ale i oryginalne krzyże bruśnieńskie, mówi współautor wystawy, fotografik, Tomasz Stelmaski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawę „Bruśnieńskie Krzyże Przydrożne. Historia w kamieniu” można odwiedzać do 20 października w budynku muzealnym Zespołu Cerkiewnego w Radrużu.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe