Biłgoraj. #KOMÓRKOMANIA w „Budowlance”

  • 15.10.2021, 15:03
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. #KOMÓRKOMANIA w „Budowlance”
#KOMÓRKOMANIA to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek  – tych, które nosi się w swoim ciele.

W dniu 12 października br. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się  akcja „Zostań Dawcą Szpiku” pod patronatem fundacji DKMS i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

To dzięki  zaangażowaniu kilku wolontariuszy pod opieką nauczyciela biologii Beaty Ulanowskiej  #Komórkomania mogła się odbyć i zakończyła imponującym wynikiem kilkudziesięciu zarejestrowanych osób – potencjalnych dawców szpiku – w bazach fundacji DKMS. Wszystkie zarejestrowane osoby to uczniowie 'Budowlanki' i 4 osoby z LO im.ONZ.

Społeczność szkolna może pochwalić się, że w wyniku takiej akcji zorganizowanej kilka lat temu uczeń naszej szkoły został dawcą szpiku i uratował życie osobie chorującej na nowotwór krwi.

Bardzo cieszy fakt, że w przeprowadzenie akcji zaangażowało się  wielu wolontariuszy i wielu uczniów odpowiedziało na apel. GRATULUJEMY wszystkim, którzy podjęli ten KROK i poddali się rejestracji! 

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe