Lubaczów. Chóralny śpiew ku czci Maryi

  • 19.10.2021, 11:06
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Chóralny śpiew ku czci Maryi Paweł Kasjan
W Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie odbył się (17.10) 9. Regionalny Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta, o godz. 13:00. W przeglądzie wzięło udział 5 zespołów wokalnych, które wystąpiły przed trzyosobową komisją konkursową. Poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wyrównany, mówi Członek Jury Przeglądu, Ksiądz Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Lubaczów jest miejscem szczególnym, gdzie wierni mogą modlić się przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej. To dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego konkursu, dodaje Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Janusz Czarski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaszczytne pierwsze miejsce zdobył Chór Łańcuckiej Fary, pod dyr. Michała Horodeckiego, drugie miejsce zajął Chór „Veritas” z Nowosielec, pod dyr. Tomasza Piątka, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Chór „Harmonia” z Łukowej, pod dyr. Sławomira Kuczka.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali utwór „Zdrowaś Maryjo, Bogarodzico” w opracowaniu Antoniego Zoły.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe