Biłgoraj. Pamięć o męczeństwie ks. Popiełuszki

  • 20.10.2021, 16:05
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Pamięć o męczeństwie ks. Popiełuszki
37. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zgromadziła (19.10) mieszkańców Biłgoraja na uroczystościach religijno-patriotycznych.

Rozpoczęły się one od mszy św. sprawowanej w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju, gdzie wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Roman Sawic, który zwrócił uwagę na ofiarę męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osobę i nauczanie ks. Jerzego Popiełuszki wspominał przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju, Marian Kurzyna, który podczas studiów wielokrotnie uczestniczył w Mszach św. celebrowanych przez Kapelana Solidarności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami rocznicowych uroczystości byli Starostwo Powiatowe, parafia św. Jerzego oraz I LO im. ONZ, którego uczniowie przygotowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Na zakończenie uroczystości, pod tablicą upamiętniającą męczeńską śmierć błogosławionego ks. Jerzego złożono kwiaty i zapalono znicze.

Joanna Ferens

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe