Lubaczów odbity po raz kolejny

  • 14.11.2021, 12:37
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów odbity po raz kolejny Ks. Mariusz Pastuszak
W ramach obchodów Święta Niepodległości, w Lubaczowie miała miejsce rekonstrukcja Bitwy o Lubaczów.

Wyjątkowe świętowanie nawiązywało do walk toczących się na terenie Lubaczowa w 1918r.

To wydarzenie historyczne było szczególnie ważne dla Polski, podkreśla prowadzący rekonstrukcję, wykładowca z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczko-Ekonomicznej w Jarosławiu, Andrzej Olejko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rekonstrukcyjne potyczki odbywały się w ścisłym centrum miasta i ukazywały moment odbicia miasta przez oddział, któremu dowodził Stanisław Dąbek. Takie przedsięwzięcie jest niezwykle trudne do wykonania, mówi rekonstruktor z Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K., Mirosław Majkowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie ma zapoczątkować coroczne huczne, radosne i wspólne świętowanie Niepodległości w powiecie lubaczowskim, podsumowuje Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, Janusz Mroczka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rekonstrukcję dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe