Biłgoraj. Wolni i wyzwalający

  • 28.11.2021, 18:45
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wolni i wyzwalający
Duszpasterstwo Trzeźwości i Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło – Życie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizowali w sobotę, 27 listopada spotkanie Akademii Lokalnych Liderów Trzeźwości pod hasłem „Wolni i wyzwalający”. Będzie to cykl spotkań mających na celu nabycie wiedzy o towarzyszeniu i pomocy osobom zagrożonych problemem alkoholowym.

O szczegółach inicjatywy informował duszpasterz trzeźwości w naszej diecezji, ks. Jerzy Frankiewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie rozpoczęło się od różańca wypominkowego za zmarłych wskutek uzależnienia alkoholowego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Frankiewicz wyjaśniał, kto może zostać lokalnym liderem trzeźwości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencję na temat "Jaką wiedzę powinna posiadać osoba chcącą pomóc osobom z problemami z alkoholem" wygłosiła psycholog i psychoterapeuta uzależnień Małgorzata Giermańska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach spotkania ks. Jerzy Frankiewicz mówił również o założeniach Akademii Lokalnych Liderów Trzeźwości i zachęcał wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się towarzyszyć i pomagać osobom posiadającym niewłaściwą relację do alkoholi oraz propagować trzeźwy styl życia, do włączenia się w to dzieło.

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe