Obostrzenia dla podróżnych

  • 30.11.2021, 10:24 (aktualizacja 30.11.2021, 10:29)
  • Małgorzata Zaręba
Obostrzenia dla podróżnych Straż Graniczna
Podczas konferencji prasowej zaprezentowany został alertowy pakiet obostrzeń w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Został on wykryty na południu Afryki, a nowe regulacje obowiązują od 1 do 17 grudnia.

Pierwszy element wprowadzonych obostrzeń to uszczelnienie granic. W tym celu wydany został zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich. Osoby wracające z tych krajów mają wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny.

Kolejna zmiana dotyczy też zasad dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen. Wydłużona zostaje kwarantanna z 10 do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może nastąpić od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR.

Osoby w pełni zaszczepione, które przyjeżdżają spoza strefy Schengen, nie podlegają kwarantannie

 

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe