Biłgorajscy leśnicy upamiętnili powstańców

  • 05.12.2021, 14:27
  • Joanna Ferens
Biłgorajscy leśnicy upamiętnili powstańców
W rocznicę Powstania Listopadowego nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec wspólnie z leśnikami złożył wieniec pod pomnikiem Powstańców Listopadowych w Biłgoraju, oddając cześć bohaterom poległym w czasie walk.

Powstanie Listopadowe było niepodległościowym zrywem Polaków skierowanym przeciwko rosyjskiemu zaborcy. „W nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Listopadowe - zryw niepodległościowy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Przez 10 miesięcy 140 tys. ludzi prowadziło walkę z największą potęgą militarną Europy, odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku”.

Odważne wystąpienie było świadectwem pragnienia odzyskania prawdziwej niepodległości i suwerenności. Darz Bór! Cześć i Chwała Bohaterom!

/Inf. nadesłana: Nadleśnictwo Biłgoraj/

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe