Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Menstyl

Sto lat Franciszkanek Misjonarek Maryi w Polsce

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi przygotowują się do wielkiego jubileuszu: w czerwcu minie sto lat od przybycia zgromadzenia do Polski. Stało się to z inicjatywy hrabiostwa Aleksandra i Izabeli Szeptyckich, którzy ofiarowali siostrom zespół pałacowo-parkowy w Łabuniach.
Sto lat Franciszkanek Misjonarek Maryi w Polsce

Autor: archiwum Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi

Jubileusz rozpoczęłyśmy na Jasnej Górze już w ubiegłym roku – tłumaczy s. Maria.

POSŁUCHAJ

Siostry chcą upamiętnić stulecie na kilka sposobów.
POSŁUCHAJ

Budowa drogi krzyżowej to duży koszt. Siostry pozyskują fundusze poprzez zbiórki prowadzone w niektórych parafiach naszej diecezji.
POSŁUCHAJ

Kilka parafii już przeżywało takie spotkanie. Siostry chcą odwiedzić kolejne.
 

POSŁUCHAJ

Z jubileuszem przybycia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi do Polski związana jest też możliwość uzyskania odpustu zupełnego we wszystkich kaplicach zgromadzenia.

POSŁUCHAJ
Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowane są na 29 czerwca, bo to właśnie tego dnia w 1922 r. pierwsze trzy siostry przyjechały do Łabuń.
POSŁUCHAJ

Rok 2022 jest dla sióstr podwójnie jubileuszowy, bo 6 stycznia obchodziły 145. rocznicę powstania zgromadzenia. Zachęcamy do modlitwy w intencji Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, szczególnie w tym ważnym dla nich czasie.

Osobom, które chciałyby wesprzeć projekt budowy Drogi Krzyżowej, podajemy numer konta Sióstr:

Bank Pekao S.A. II 0.w Zamościu
14 1240 2005 1111 0011 0984 3321


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: WikaTreść komentarza: Gratuluje wam i życzę dalszych sukcesów. Twoja pasapsi.Data dodania komentarza: 23.03.2026, 13:29Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: Józef PieprzowskiTreść komentarza: Szczęść Boże Bardzo nam miło i na pewno obiecujemy uczestnictwo we mszy Świętej ponieważ to mojego tatusia była parafia i sercem jesteśmy związani.Pozdrawiamy ze SzczecinaData dodania komentarza: 21.03.2026, 07:22Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii Wożuczyn