Nadleśnictwo Biłgoraj ku czci Powstańców Styczniowych

  • 23.01.2022, 08:44 (aktualizacja 23.01.2022, 08:47)
  • Joanna Ferens
Nadleśnictwo Biłgoraj ku czci Powstańców Styczniowych
W uroczysku Knieja, koło miejscowości Ciosmy w gminie Biłgoraj odbyły się uroczystości historyczno - patriotyczne ku czci Powstańców Styczniowych zorganizowane przez Nadleśnictwo Biłgoraj.

Przyczyny, genezę, przebieg i skutki powstania styczniowego przybliżyła Anna Magdziarz, zwracając szczególną uwagę na przyczyny tego zrywu niepodległościowego: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leśnicy zawsze byli wierni Polsce i historia była zawsze przez nas pielęgnowana – tłumaczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na terenie naszej gminy jest wiele miejsc pamięci, które pokazują i przypominają nam historię polskiej drogi do wolności – zaznaczał zastępca wójta gminy Biłgoraj, Wojciech Dziduch:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów i okolicznościowych zniczy przy pomniku powstańców styczniowych znajdującym się w Uroczysku Knieja.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe