Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama LESZEK JÓŹWIAK PSYCHOPOMOC

Trzecia studnia w Burkina Faso dzięki zaangażowaniu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Dzięki zaangażowaniu wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz Papieskich Dzieł Misyjnych naszej diecezji udało się zebrać środki na budowę już trzeciej studni głębinowej w Burkina Faso. Środki te pochodzą ze zbiórki makulatury.
Trzecia studnia w Burkina Faso dzięki zaangażowaniu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Autor: fot. ks. Zygmunt Jagiełło

Radości ze sfinalizowania projektu nie kryje ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji.

POSŁUCHAJ

Dziś (16.03) podczas konferencji księży dziekanów biskup diecezjalny Marian Rojek przekazał na ręce ojców franciszkanów prowincji warszawskiej czek na kwotę 35 tyś. zł. Przedstawiciele tej wspólnoty zakonnej posługują misyjnie w Burkina Faso. Dla mieszkańców tego kraju dostęp do czystej wody jest na wagę złota, zaznacza franciszkanin o. Mirosław Bartos.

POSŁUCHAJ

O obecnych realiach związanych z dostępem do wody w Burkina Faso mówi ekonom Prowincji Warszawskiej Ojców Franciszkanów o. Damian Karczmar.

POSŁUCHAJ

Już niebawem zebrane w naszej diecezji fundusze zostaną przekazane ojcom misjonarzom i rozpocznie się budowa studni. O szczegółach i postępach prac będziemy Państwa informować.

Więcej na temat projektu budowy studni, przekazania środków i potrzeb mieszkańców Burkina Faso usłyszą Państwo w audycji "Misyjne spotkania" w najbliższą niedzielę o godz. 20.00.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze