Rozpoczął się rok malarki Roztocza

  • 13.05.2022, 11:13
  • Justyna Przeszło
Rozpoczął się rok malarki Roztocza roztoczanskipn.pl
1 maja br we Floriance w Roztoczańskim Parku Narodowym odbyła się uroczysta inauguracja całorocznego świętowania 120. urodzin Aleksandry Wachniewskiej, wybitnej malarki Roztocza i przyrodnika w czasach kiedy słowo „przyrodnik” w dzisiejszym rozumieniu nie było jeszcze tak popularne.

W inauguracji wzięli udział mieszkańcy Zwierzyńca, turyści i dzieci, a kulisy tego wydarzenia odsłania Urszula Kolman, burmistrz Zwierzyńca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jaki sposób przejawiała się miłość Aleksandry Wachniewskiej do roztoczańskiej przyrody, informuje Urszula Kolman.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Malarka swoje zamiłowanie do przyrody przemycała także w swoich obrazach. Tematem wiodącym jej prac były m.in. samotne drzewa i roztoczańskie krajobrazy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z rokiem Aleksandry Wachniewskiej, Roztoczański Park Narodowy, Stowarzyszenie im. Aleksandry Wachniewskiej ze Zwierzyńca oraz samorząd Zwierzyńca zaplanowali na ten rok szereg atrakcji, m.in. posadzenie 119 drzew na terenie miasta, powstanie też mural z podobizną malarki, zostaną także wykonane ciastka – paletki na cześć Aleksandry Wachniewskiej – zwierzyniecki produkt turystyczny.

Więcej na temat malarki Roztocza Aleksandry Wachniewskiej usłyszą Państwo w audycji Rozmowa Dnia, którą wyemitujemy w czwartek (19.05) o godz. 8.40 i 15.40.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe