„Wielka Wyprawa” rowerowa z Częstochowy do Zamościa

  • 20.05.2022, 08:48 (aktualizacja 20.05.2022, 09:13)
  • Małgorzata Zaręba
„Wielka Wyprawa” rowerowa z Częstochowy do Zamościa
Już po raz kolejny, bo po raz drugi w dn. 28.08 – 2.09odbedzie się "Wielka Wyprawa", czyli charytatywne wydarzenie rowerowe, które zainicjowali trzej studenci w składzie: Łukasz Paruzel, Szymon Ziółek i Jakub Wójcik. W tym roku do rowerzystów dołączy dwunastu kolejnych uczestników, którzy zadeklarowali już swój udział w wyprawie.

Zakończenie wyprawy zaplanowano na 2 września na Rynku Wielkim w Zamościu, a ten odcinek z Częstochowy do naszego pięknego miasta wynosi łącznie 575 km. Jaki jest główny cel wyprawy? Przedsięwzięcie wspiera dzieci z częstochowskiego domu dziecka położonego w częstochowskiej Dzielnicy Kiedrzyn przy ulicy Ludowej 100. Placówka ta prowadzona jest przez " Stowarzyszenie AMICUS". Dochód finansowy pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jakimi terenami poprowadzi trasa? Z pewnością przez malownicze obszary południowej Polski – Jurę Krakowsko-Częstochowską, brzeg Wisły, Kotlinę Sandomierską i Wyżynę Lubelską.

Warto podkreślić, ze pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w dn. 31 sierpnia – 4 września 2020 roku. Jej uczestnicy w 5 dni przejechali blisko 550 km polskiego wybrzeża, podobne jak w tym roku dla dzieci z domu dziecka w Częstochowie. Do maluchów trafiły środki finansowe w w kwocie około 8 tys. złotych, a otrzymane pieniądze zostały przeznaczone na wyremontowanie placówki
 

Organizatorzy, podczas całego przejazdu, ubrani będą w specjalnie przygotowane na tę okazję koszulki, na których znajdą się loga wszystkich sponsorów i mediów. Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Wesprzeć wyprawę może każdy – wystarczy wpłacić datek na zbiórkę kliknij

„Wielką Wyprawę” można śledzić w social mediach:
Facebook kliknij
Instagram kliknij

Trasa wyprawy kliknij


Materiały z I edycji - zdjęcia z poszczególnych etapów oraz film kliknij
 
 

Holisten

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe