Lubaczów. Stacja ilustracja

  • 10.06.2022, 23:27
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Stacja ilustracja Ks. Mariusz Pastuszak
Wspaniałe prace autorstwa polskich ilustratorów można podziwiać na najnowszej wystawie Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Wystawa „Stacja ilustracja. Polska ilustracja ze zbiorów Muzeum Kresów w Lubaczowie” została otwarta uroczystym wernisażem podczas Międzynarodowej Nocy Muzeów. O jej szczegółach opowiada Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy z odwiedzających wystawę wyrusza w nostalgiczną podróż do krainy ilustracji. Można tam spotkać: Cześnika i Papkina z „Zemsty” Fredry, latarnika, starego sługę, Hanię, Selima Mirzę z Sienkiewicza, Józefa Ślimaka z „Placówki" Prusa i wielu innych. Tytuł wystawy ma swoją genezę w literaturze, mówi Kurator Wystawy, Barbara Kubrak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa „Stacja ilustracja. Polska ilustracja ze zbiorów Muzeum Kresów w Lubaczowie” będzie czynna do 30 sierpnia (br.).

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe