Zamojski Klub Golfowy Gallowie ZMC zaprasza na wspólne treningi

  • 17.06.2022, 13:34 (aktualizacja 22.06.2022, 14:29)
  • Małgorzata Zaręba
 Zamojski Klub Golfowy Gallowie ZMC zaprasza na wspólne treningi
Golf to sport uprawiany na otwartych trawiastych terenach, a w Zamościu zajęcia z tej dyscypliny sportu odbywają się cyklicznie na zamojskiej Gwardii przy kąpielisku miejskiego zalewu.

Skąd wziął się zamysł na założenie Stowarzyszenia oraz Klubu Golfowego Gallowie ZMC powiedzieli pomysłodawcy całej inicjatywny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sebastian Majdak zachęca wszystkich chętnych do uczęszczania na zajęcia, które są nie tylko rozwojowe, ale także ciekawe.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pola golfowe charakteryzuje płaska lub lekko pofalowana nawierzchnia o krótko przystrzyżonej trawie. Miejscem cyklicznych spotkań w Zamościu jest Gwardia, czyli zewnętrzne boiska do piłki nożnej, które na czas treningów służą jako pole golfowe. Gdzie dokładnie odbywają się zajęcia?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Do kogo dedykowane są zajęcia z golfa?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kluczowym elementem gry jest samo uderzenie za pomocą kija, ale najważniejsza jest postawa ciała, by odpowiednio wykonać zamach. Odpowiedniej techniki gry można nauczyć się właśnie w Zamojskim Klubie Golfowym Gallowie ZMC. Mirosław Herc dodał, że golf adresowany jest do osób w każdym wieku i całych rodzin.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Golf postrzegany jest często jako sport elitarny, który uprawiają wyłącznie osoby zamożne. Jednak w Zamościu tak nie jest ponieważ członkowie klubu posiadają piłki oraz wózek wyposażony w komplet kijów o różnym kącie nachylenia. Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z golfem chętnie widziane są na Gwardii. Mirosław Herc dodał ile razy w tygodniu odbywają się zajęcia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Golf jest sportem dla każdego i w Zamościu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co widać po frekwencji osób przybywających na zajęcia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Golf polega na skierowaniu małej piłki golfowej za pomocą kija do otworów w ziemi (mających kształt cylindra o średnicy 108 mm). Celem gracza jest umieszczenie piłki w dołku przy wykonaniu jak najmniejszej liczby uderzeń. Aktualnie w Zamościu nie ma pola golfowego z dołkami, dlatego klubowicze uczą się techniki i celności gry, a za docelowe punkty w jakich starają się umieścić piłkę służą im różnego rodzaju przedmioty np. parasol przeciwdeszczowy. Sebastian Majdak zdradził, że marzeniem golfistów z naszego regionu jest stworzenie profesjonalnego miejsca, gdzie można byłoby trenować w komfortowych warunkach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Golfiści trenują na boiskach nie tylko po to, by poprawić technikę gry, ale również by móc sprawdzić się w zawodach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnych treningów w golfa na boiska Gwardii w Zamościu. W pobliżu znajduje się monitorowany parking, gdzie bezpłatnie można zostawić samochód


Profil klubu kliknij i zobacz, kiedy odbędą się najbliższe zajęcia treningowe

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe