Zbliża się Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • 20.06.2022, 12:30
  • Justyna Przeszło
Zbliża się Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa https://m.niedziela.pl/
Już w najbliższy piątek (24.06) Kościół Katolicki będzie obchodził Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obchody tego święta nakazał sam Pan Jezus, który w XVII wieku objawił się siostrze Małgorzacie Marii Alacoque.

O genezie tego święta opowiedział na antenie Katolickiego Radia Zamość ks. Krzysztof Hawro, wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pan Jezus kilkakrotnie objawiał się siostrze Małgorzacie Marii Alacoque, jednak tylko jedno z objawień było istotne w kontekście Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Czcicielom Serca Jezusowego, Pan Jezus pozostawił 12 obietnic.

loadingŁaduję odtwarzacz...

24 czerwca oprócz Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, będziemy też obchodzić Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowaniem do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa jest 9-dniowa nowenna oraz jednocześnie nowenna przygotowująca do aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi i uznania Chrystusa Królem swego serca.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe