Artyści z Kolumbii w TOK

  • 16.08.2022, 09:51
  • Joanna Ferens
Artyści z Kolumbii w TOK
Mieszkańcy Tarnogrodu, okolicznych miejscowości i wakacyjni goście mieli możliwość podziwiać zespół z Bogoty w Kolumbii.

Na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury gościnnie wystąpiła gwiazda tegorocznego Festiwalu Kultur w Biłgoraju - grupa "Compañía Artística y Cultural Sintana”. Był to pierwszy występ gwiazd z Ameryki Południowej w naszym mieście.

Artyści podczas prawie dwugodzinnego widowiska, zaprezentowali narodowe tańce, pieśni, stroje i bardzo barwne i ciekawe choreografie. Różnorodność i bogactwo kostiumów, energia improwizacji, muzyka na żywo, śpiew i taniec spowodowały, że publiczność licznie zgromadzona na widowni przeniosła się na tych kilka chwil do Ameryki Południowej.

Po występie dyrektor domu kultury i burmistrz zaprosili artystów na tradycyjny polski poczęstunek. Nie zabrakło różnej maści pierogów i tarnogrodzkiego pieroga z kaszy gryczanej.

/Inf. nadesłana: Monika Komosa, TOK/

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe