Dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie

  • 12.09.2022, 10:19 (aktualizacja 12.09.2022, 10:41)
  • Ewa Monastyrska
Dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie
Rolnicy z diecezji zamoskso-lubaczowskiej, 11 września w Krasnobrodzkim sanktuarium, podziękowali Bogu za tegoroczne plony i poprosili o dalsze błogosławieństwo.

Uczestnicy dożynek jednogłośnie podkreślali w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość, że był to szczególnie trudny rok z powodu wojny na Ukrainie oraz inflacji. Podczas homilii biskup pomocniczy diecezji, Mariusz Leszczyński zaznaczył, że trud pracy rolników jest współdziałaniem z aktem stwórczym Boga. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Duszpasterz rolników podkreślił, że dziękczynienie składane Bogu w Krasnobrodzie to ważne wydarzenie dla całej diecezji. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomimo deszczowej pogody w Krasnobrodzie pojawiło się kilkadziesiąt delegacji z całej diecezji prezentujących swoje wieńce dożynkowe oraz wypieki. Wśród nich była reprezentacja miejscowości Mokre z gminy Zamość. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na fotorelację z wydarzenia zapraszamy na naszą stronę internetową. 

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe