Chmielek. 25-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej

  • 24.09.2022, 12:47
  • Joanna Ferens
Chmielek. 25-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej
Społeczność Szkoły Podstawowej w Chmielku przeżywała (22.09) uroczystości związane z 25-rocznicą nadania szkole im. Por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom”. Był to jeden z legendarnych dowódców AK w powiecie biłgorajskim na bohaterstwo wykazane w napadzie na posterunek żandarmerii niemieckiej i ukraińskiej w Łukowej został odznaczony Krzyżem Virtuti Militari.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Chmielku, zaś wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Marek Tworek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Te uroczystości to dla mnie bardzo wzruszające przeżycie – podkreślał w rozmowie Waldemar Błaszczak, syn por. Edwarda Błaszczaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Por. Edward Błaszczak to wyjątkowy wzór patriotyzmu i miłości do Ojczyzny – tłumaczył Stanisław Kozyra, wójt Gminy Łukowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część miała miejsce w budynku szkoły, gdzie w części artystycznej zaprezentowały się dzieci i młodzież, nie zabrakło także gratulacji i wspomnień dotyczących historii placówki, jej dokonań i patrona.

Joanna Ferens

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe