Podczas Finałowego Turnieju Wolności w Zamosciu zagościli piłkarze Radosław Majewski i Sławomir Peszko

  • 11.10.2022, 16:30 (aktualizacja 14.10.2022, 14:57)
  • Małgorzata Zaręba
Podczas Finałowego Turnieju Wolności w Zamosciu zagościli piłkarze Radosław…
Na zamojskich boiskach treningowych OSiR za Rotundą w niedzielę (09.10) odbył się Finałowy Turniej Wolności w piłce nożnej.

W ubiegłym roku Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności zdobyły tytuł najlepszej piłkarskiej imprezy dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim.  Piłkarskie Turnieje odbyły się we wrześniu w: Tomaszowie Lubelskim, Izbicy, Parczewie, Łomazach, Turobinie oraz w październiku w Międzyrzecu Podlaskim. W Finałowym Turnieju zagrało dwadzieścia drużyn. Dlaczego za miasto finałowe wybrano właśnie Zamość powiedział wiceminister Sprawiedliwości i patron Honorowy turniejów Marcin Romanowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Romanowski dodał, że organizacja tak wielkiego turnieju nie byłaby możliwa, gdyby w Zamościu nie było tak doskonałej infrastruktury sportowej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla Zamościa organizacja turnieju była przede wszystkim promocją.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbardziej lubianą dyscypliną sportową wśród chłopców jest piłka nożna.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zawodników, zawodniczki, ich opiekunów oraz rodziny czekało dużo atrakcji: liczne animacje sportowe oraz konkursy z nagrodami, oprawa muzyczna, panele historyczne oraz uroczysta ceremonia dekoracji zwycięskich drużyn i zawodników. Gościem specjalnym całego wydarzenia byli dwaj piłkarze Radosław Majewski i Sławomir Peszko.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kasprzak dodała, że piłka nożna w naszym mieście cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zamojskich boiskach zagościł Radosław Majewski, piłkarz występujący na pozycji pomocnika w klubie Wieczysta Kraków i były gracz Polonii Warszawa. Piłkarz zdradził, że jako dziecko każdą wolną chwilę spędzał na świeżym powietrzu grając w piłkę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Radosław Majewski dodał, że piłka nożna jest wielką życiową pasją.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Co zdaniem Radosława Majewskiego sprawia, że chłopcy lubią grać w piłkę?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trenowanie piłki nożnej zazwyczaj utrudniają niekorzystne warunki pogodowe w postaci opadów deszczu czy śniegu, ale zdaniem Radosława Majewskiego ma to swoje uroki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sympatycy piłki nożnej mieli okazję zobaczyć także byłego reprezentanta Polski. Sławomir Peszko zdradził jak rozpoczęła się jego przygoda z narodowym sportem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sławomir Peszko jako uczestnik Mistrzostw Europy w 2016 oraz Mistrzostw Świata w 2018 zdradził, że jako piłkarz mógł spełnić swoje sportowe marzenia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sławomir Peszko dodał, że receptą na osiąganie sportowych sukcesów jest realizowanie założonych celów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kasprzak do gry w piłkę nożną zachęca wszystkich chłopców, a w jakim wieku najlepiej rozpocząć piłkarską przygodę na boisku?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kasprzak podkreśliła, że treningi piłkarskie można rozpocząć w każdym wieku, ale żeby móc osiągać sukcesy warto trenować pod okiem profesjonalnych trenerów klubowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kasprzak dodała, że Hetman Zamość jako klub jest w trakcie reaktywacji.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia był Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe