IX Zaduszki Chłopskie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

  • 13.11.2022, 15:14 (aktualizacja 13.11.2022, 15:19)
  • Joanna Suszko
IX Zaduszki Chłopskie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
W diecezji zamojsko-lubaczowskiej w niedzielę (13.11) odbyły się IX Zaduszki Chłopskie.

Wydarzenie w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa zorganizowało diecezjalne duszpasterstwo rolników. Eucharystii przewodniczył duszpasterz rolników i proboszcz parafii ks. Józef Bednarski. Przed Mszą świętą poprowadził on modlitwę w czasie której przywoływani byli zmarli, zasłużeni dla Polski i dla Kościoła, a szczególnie dla Ziemi Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Homilię wygłosił ks. Mirosław Dudek, posługujący w Szwecji syn polskich powojennych emigrantów. Zwrócił uwagę na powinność modlitewnej pamięci o przodkach, którzy przekazywali nam wiarę oraz obowiązku przekazywania jej przyszłym pokoleniom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wspólnej modlitwie za zmarłych rolników i środowisko chłopskie uczestniczyli przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych oraz instytucji rolniczych.W wydarzeniu wzięły udział także poczty sztandarowe organizacji rolniczych.

Środowisko chłopskie przez stulecia ponosiło ofiarę z życia rolników broniąc ojczyzny i polskości. Hasłem, które od początku towarzyszy diecezjalnym Zaduszkom Chłopskim były słowa: "Pomódl się bracie za tych, co bronili i żywili. Pomódl się bracie za Polskę”.

 

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe