Stary Dzików. Wieczór wspomnień „Ocalić od zapomnienia-tragiczna historia wsi Miłków”

  • 17.11.2022, 09:47
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Stary Dzików. Wieczór wspomnień „Ocalić od zapomnienia-tragiczna historia…
W Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbędzie się (20.11) wieczór wspomnień „Ocalić od zapomnienia-tragiczna historia wsi Miłków”.

Wydarzenie związane jest w całości z tragiczną historią miejscowości Miłków, położonej niegdyś na terenie gminy Oleszyce, o istnieniu której świadczą dziś już tylko ukazujące się wśród lasu pozostałości po zabudowach, cerkwi oraz cmentarz. Główną ideą spotkania jest zwiększenie zainteresowania historią regionu wśród młodego pokolenia oraz przywołanie wspomnień osób będących świadkami historii, mówi Prezes Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie”, Iwona Buczko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy uczestnik spotkania będzie mógł także obejrzeć wystawę zdjęć bohaterów wywiadów oraz historycznych fotografii Miłkowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wieczór wspomnień „Ocalić od zapomnienia-tragiczna historia wsi Miłków” rozpocznie się o godz. 17.00. Katolickie Radio Zamość objęło Patronatem Medialnym to wydarzenie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe