Co robić gdy boli gardło?

  • 23.01.2023, 07:59
  • Justyna Przeszło
Co robić gdy boli gardło? Źródło: pixabay.com
Okres jesienno-zimowy jest czasem kiedy często towarzyszą nam dolegliwości związane z gardłem, które mogą mieć zarówno łagodny, jak i ciężki przebieg. O tym co najczęściej jest przyczyną bólu gardła mówi dr n. med. Marek Remer, otolaryngolog.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Choroby gardła są nie do uniknięcia. Częściowo wynikają z naszej fizjologii i są pewnego rodzaju odpowiedzią obronną naszego organizmu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego częściej w okresie jesienno-zimowym towarzyszy nam ból gardła? Wyjaśnia dr n. med. Marek Remer.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli chodzi o dolegliwości gardłowe, istotną rolę odgrywa higiena głosu. Powinny wziąć to pod uwagę osoby pracujące jak co dzień głosem, jak np. dziennikarze czy nauczyciele.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronem od chorób gardła i właściwego używania głosu jest św. Błażej, którego w Kościele Katolickim wspominamy 3 lutego.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe