Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim uczci pamięć o Powstaniu Styczniowym

  • 02.02.2023, 07:45
  • Adrianna Czugała
Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim uczci pamięć o Powstaniu Styczniowym… fot. Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim
Muzeum Regionalne im. dr Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim realizuje zadanie "Krwawy Dzień w Tomaszowie Ordynackim" w ramach obchodów 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Uroczystości rozpoczną się 5 lutego o godz. 10:00 złożeniem wieńców pod krzyżem powstańczym, a następnie zostanie odprawiona msza w intencji pomordowanych przez Rosjan.

Ważnym punktem obchodów będzie rekonstrukcja historyczna wyjaśnia kustosz Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lubelskim Katarzyna Warmińska-Mazurek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tego dnia nastąpi również otwarcie wystawy plenerowej poświęconej patriotycznej twórczości Artura Grottgera.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cykl obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego obejmuje również konferencję historyczną, która odbędzie się 10 marca. Program obejmuje wykłady Roberta Czyża, dr Jacka Feduszki, Tomasza Brytana oraz Dariusza Sałka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, uroczystości organizowane przez Muzeum Regionalne im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim rozpoczną się już w najbliższą niedzielę (05.02). Katolickie Radio Zamość sprawuje patronat medialny nad tym cyklem wydarzeń.

Adrianna Czugała

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe