Rzeszów. Konferencja naukowa Lasów Państwowych

  • 08.02.2023, 13:21
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Rzeszów. Konferencja naukowa Lasów Państwowych Ks. Mariusz Pastuszak
W piątek, 3 lutego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zorganizowała konferencję naukową na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Tematem konferencji była przyszłość jaka czeka podkarpackie lasy w dobie zmian klimatycznych. W wystąpieniach brali udział naukowcy i praktycy o dużych dokonaniach i doświadczeniu. Konferencja pozwoliła leśnikom na merytoryczną dyskusję o problemach lasów, mówi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Edward Siarka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ocieplenie klimatu jest problemem, z którym mierzą się nie tylko leśnicy ale też i rządy wielu krajów na całym świecie, mówi dr inż. Jacek Zajączkowski z SGGW w Warszawie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencja była przykładem jakie działania podejmują leśnicy, by chronić lasy, mówi Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na konferencji można było także obejrzeć efekty prac polskich leśników, które zostały zaprezentowane na wystawie zdjęć, ukazujących porównanie terenów z czasu wojny i obecnie zagospodarowanych przez Lasy Państwowe.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe