2023-05-21 Udrycze

  • 22.05.2023, 13:39 (aktualizacja 23.05.2023, 09:11)
  • Joanna Suszko
2023-05-21 Udrycze fot. Andrzej Rzemieniak
Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. "Niedzieli Radiowej" w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05) odwiedziło parafię pw. św. Antoniego Padewskiego w Udryczach.

Należy ona do dekanatu Sitaniec. Jest to parafia stosunkowo młoda. Została erygowana w maju 1977 roku. O historii tego miejsca i prowadzonych w niej pracach mówił proboszcz ks. Jerzy Pytlik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby wszystkie cele i wyzwania mogły zostać wykonane w parafii niezbędna jest rada duszpastersko-ekonomiczna. Od wielu lat należy do niej pan Andrzej Kryszczuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O inicjatywach modlitewnych w parafii, w tym o funkcjonowaniu kół żywego różańca powiedziała nam pani Maria.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dumą parafii jest Zespół Śpiewaczy Udryczanki. Należy do niego Zdzisława Ordyniec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi ks. Jerzemu Pytlikowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe