40- lecie KS Agros Zamość

  • 22.02.2017, 10:18 (aktualizacja 23.05.2017, 10:30)
  • Małgorzata Kryk
40- lecie KS Agros Zamość
W Klubie Garnizonowym w Zamościu w najbliższy czwartek (23.02) o godz. 17.00 KS Agros Zamość będzie obchodził jubileusz 40- lecia działalności klubu.

KS „Agros” Zamość trenuje zawodników w sześciu sekcjach sportowych:
- lekkiej atletyce
- łucznictwie
-  kolarstwie
- zapasach
- sumo
- podnoszeniu ciężarów
40- lecie KS Agros Zamość będzie to impreza zamknięta ponieważ w gronie zaproszonych gości znajdą się osoby ze środowiska sportowego, a gwiazdą wieczoru będzie muzyk Rafał Brzozowski.  W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, działacze sportowi oraz byli i czynni sportowcy, o czym informuje Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z trenowaniem sportu wiąże się wiele wyrzeczeń ponieważ czas treningowy trzeba pogodzić ze szkołą i życiem osobistym, a treningi na hali czy stadionie to przede wszystkim ciężka praca. Jednak ze sportem wiąże się również wiele przyjemności. Sportowcy maja szansę wykazać się swoimi umiejętnościami osiągając lepsze wyniki, a nagrodą są liczne puchary i medale. Natomiast branie udziału w licznych wydarzeniach sportowych w kraju i na świecie daje zawodnikom możliwość poznawania ciekawych miejsc i osób.
W Zamościu mamy wiele klubów sportowych, gdzie zawodnicy mogą trenować wiele dyscyplin m.in.: piłkę nożną, pływanie, karate czy inne sztuki walki. KS Agros Zamość ze względu na ogólnorozwojowe sekcje ma liczne grono zawodników. Co  sprawia ze tak duże grono młodzieży wybiera właśnie Argos Zamość za klub sportowy, gdzie warto trenować?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród grona naszych zawodników mamy reprezentantów, którzy na ogólnopolskich i ogólnoświatowych mistrzostwach znajdują się w czołówce najlepszych. Jednym ze znanych na świcie sportowców jest Paweł Fajdek, dwukrotny zloty medalista MŚ w rzucicie młotem. Warto dodać ,ze znakomitą zawodniczką KS Argos Zamość jest Agnieszkę Kuczmaszewska, reprezentantka sekcji podnoszenia ciężarów, która w tym roku zdobyła tytuł „najlepszej zawodniczki 2016 roku”. Jako sztangistka zdobyła ten tytuł po raz drugi w karierze. Trenerzy KS Argos Zamość stają się przygotować swoich zawodników, aby mogli osiągać sukcesy. Treningi sportowe pozytywnie wpływają nie tylko na psychikę, ale również kondycję fizyczną, bowiem kształtują cechy motoryczne m.in. zwinność, szybkość wytrzymałość czy siłę. Jakie sekcje cieszą się największym zainteresowaniem wśród grona dzieci i młodzieży? Odpowiedzi udzielił Konrad Firek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nabór do KS Agros Zamość prowadzony jest przez cały rok Jak wyglądają sprawy formalne dotyczące poszczególnych sekcji klubu? Zapraszamy do posłuchania Rozmowy dnia [kliknij tutaj].
 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe