Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

  • 23.02.2017, 15:20
  • Anna Niderla-Kudach
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją bustle.com
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Depresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju. Obniżenia nastroju doświadcza czasem każdy z nas. Może być on związany ze zmianami w życiu, trudnymi przeżyciami lub stresem. Warto jednak pamiętać, że czasowe obniżenie nastroju nie jest jeszcze depresją – powiedziała nam Joanna Ziętek, psycholog z Zamościa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbyt długie i przytłaczające nasilenie negatywnych uczuć i smutku jest sygnałem ostrzegawczym. Podejrzewając depresję u siebie lub u kogoś bliskiego, warto przyjrzeć się tym emocjom – podkreśla psycholog:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Depresja to choroba całego organizmu. Najczęstsze objawy to: obniżony nastrój, zaburzenia snu, pamięci, utrata apetytu, anhedonia, czyli całkowity brak odczuwania radości z czegokolwiek. Jeśli niepokojące objawy trwają kilka tygodni, trzeba skorzystać z pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Osobom cierpiącym na depresję mogą towarzyszyć myśli samobójcze, których nie wolno ignorować, gdyż cierpienie, które przeżywa osoba z depresją możne pchnąć ją do samobójstwa.

 

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe