Konkurs na pisankę wielkanocną

  • 06.03.2017, 13:03 (aktualizacja 06.03.2017, 13:07)
  • informacja nadesłana
Konkurs na pisankę wielkanocną
Centrum Kulturalne w Przemyślu po raz siedemnasty ogłasza konkurs na pisankę wielkanocną.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konkursie osoby posiadające umiejętności wykonywania pisanek metodami tradycyjnymi oraz współczesnymi, jednak nawiązującymi do tradycyjnego wzornictwa i kolorystyki. Zasięg konkursu obejmuje powiaty: jarosławski, lubaczowski, przemyski, przeworski.

 

W ramach konkursu mieści się także kategoria „Mistrz – Uczeń”, skierowana do dzieci i młodzieży wykonującej pisanki. Celem tej kategorii  jest przekazywanie umiejętności pisankarskich młodemu pokoleniu.

Prace na konkurs będą przyjmowane w Centrum Kulturalnym w Przemyślu 31 marca i 3 kwietnia.

Wszystkie zgłoszone do konkursu pisanki będą prezentowane podczas „Kwietnej Niedzieli” XVIII Jarmarku Rękodzieła Ludowego, który odbędzie się 9 kwietnia w klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Organizatorzy wskazują, że celem konkursu jest ochrona i wyszczególnienie osobliwej dziedziny sztuki ludowej jaką są pisanki oraz podkreślenie dziedzictwa kulturowego regionu.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie CK: http://www.ck.przemysl.pl/ck/konkurs-na-pisanke-wielkanocna,753.html

informacja nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe