Zapisy na Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość

  • 28.04.2017, 06:28 (aktualizacja 28.04.2017, 08:03)
  • Małgorzata Zaręba
Zapisy na Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość
Bieganie to najprostsza i najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Z roku na rok liczba biegaczy jak również imprez biegowych w Polsce i na świecie wciąż przybywa. W roku ubiegłym w Biegu wokół Twierdzy Zamość wzięła rekordowa ilość osób.W biegach dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział ponad 400 uczniów. Natomiast w biegu głównym oraz marszu z kijkami nordic walking na linii startu stanęło 173 osoby. Ludzie są coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o własne zdrowie, a zalet biegania jest wiele - począwszy od dobrego samopoczucia, skończywszy na prawidłowej pracy układu krążenia, mięśni czy poprawie wyglądu. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu zapisz się na Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość.

Już po raz IV we wtorek (2.05)  ulicami i zielonymi terenami wokół Zamościa poprowadzi trasa Ogólnopolskiego Biegu Wokół Twierdzy Zamość. W biegu może wystartować każdy: dzieci, młodzież, dorośli, nauczyciele oraz reprezentanci służb mundurowych. Impreza będzie miała charakter patriotyczny ponieważ głównym celem imprezy będzie uczczenie obchodów Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji oraz promocja walorów Miasta Zamość i Zamojszczyzny. Uczniowie szkół podstawowych będą rywalizować na dystansach 300 i 600 m, a gimnazjaliści na dystansie 800 m. Natomiast bieg główny oraz marsz kijkami nordic walking odbędą się na dystansie 5 km.
Krzysztof Pszenniak, wiceprzewodniczący Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu, a jednocześnie pomysłodawca i sędzia główny Biegu poinformował na jakich dystansach biegowych zmierzą się uczniowie poszczególnych klas szkół podstawowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakimi ulicami Zamościa poprowadzi tegoroczna trasa biegowa?
loadingŁaduję odtwarzacz...

O jakich godzinach zaplanowano rozpoczęcie starów, Informuje Krzysztof Pszenniak.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie na linii startu staną sympatycy nordic walking.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Biegu Głównym i Marszu z kijami będzie używany elektroniczny pomiar czasu. Najlepsi biegacze za zajęcie miejsc I – VI otrzymają  nagrody finansowe i rzeczowe. W roku ubiegłym w Biegu Wokół Twierdzy Zamość wzięli udział nie tylko mieszkańcy Zamojszczyzny i okolic, ale również przybyli na „Majówkę” mieszkańcy odległych miast Polski z: Białej Podlaskiej, Rzeszowa, Puław, Poznania, Warszawy oraz obywatele z Ukrainy. Magdalena Iskrzycka, która na III edycję biegu przyjechała z Rzeszowa przyznała, że trasa odzwierciedliła walory naszego miasta.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Biegu w kategorii mężczyzn został obywatel Ukrainy, a w kategorii kobiet mieszkanka Mołdawii. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamość jako miasto poprzez organizację tego typu imprez sportowych zyskuje na popularności, bowiem słynie w Polsce jak i na świecie m.in. z kultowego Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który w tym roku odbędzie się w dn. 14-17.09 na dystansie 100 km. W tym roku ten bieg będzie obchodził jubileusz XXX-lecia, dlatego każdy z zawodników będzie mógł wziąć udział w jednym z etapów. Warto wziąć udział w Biegu wokół Twierdzy Zamość ponieważ trasa biegowa jest widokowa i doskonale odzwierciedliła walory naszego miasta, dystans Biegu Głównego nie jest długi, więc aby go pokonać należy odpowiednio rozłożyć siły. Bieg odbędzie się w dogodnym terminie ponieważ będzie to długi majowy weekend. Warto przyjechać z różnych zakątków Polski, aby poznać zabytki i walory naszego Miasta, Roztocza  i Zamojszczyzny.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Elektroniczne zgłoszenia do Biegu wokół Twierdzy Zamość na Bieg Główny i Marsz z Kijami przyjmowane są do 26.04 oraz w dniu zawodów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepszym biegaczom wręczone będą atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównymi organizatorami biegu są: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, KS „Agros” Zamość, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Siedliska Gmina Zamość, I LO w Zamościu oraz sponsorów.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe