Narol. Majówka na Roztoczu

  • 03.05.2017, 20:11 (aktualizacja 04.05.2017, 23:14)
  • Anna Głowacka
Narol. Majówka na Roztoczu
Trwająca do środy (03.05) Narolska Majówka 2017 jest imprezą, która łączy w sobie promocję zdrowego trybu życia poprzez wydarzenia sportowe, prezentacje smaków regionalnych kulinariów oraz degustacje międzynarodowych nalewek.

Odwiedzający Narol mogli uczestniczyć w występach zespołów wokalnych oraz tanecznych. Wydarzenie zakończyły patriotyczno – religijne obchody dnia 3 maja oraz biegi uliczne. 

Stanisław Woś, burmistrz Miasta i Gminy Narol w rozmowie z Anną Głowacką wyjaśnił, jak powstała idea zorganizowania po raz pierwszy w Narolu Międzynarodowego Turnieju Smaku Nalewek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jan Babczyszyn, prezes Polskiej Akademii Smaku, jeden z twórców Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu oraz konkursu Polska Nalewka Roku był członkiem kapituły konkursowej. Podkreślił, na jakie walory komisja zwracała uwagę przy wyborze najlepszych smaków nalewek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W imprezie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Narol. Maria Wilczyńska, przedstawicielka  koła „Florianki” wyjaśniła, jakie przysmaki znajdowały się na jej stanowisku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat honorowy nad czterodniowym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Anna Głowacka

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe