13.05 parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Nieledwi

  • 14.05.2017, 16:23 (aktualizacja 14.05.2017, 16:53)
  • Joanna Suszko
13.05 parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Nieledwi
13 i 14 maja krzyż św. Jana Pawła II przebywał w parafii w Nieledwi.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W sobotę 13 maja, w setną rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie, krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Nieledwi. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa. Proboszczem tego miejsca jest ks. Janusz Granda. W rozmowie opowiedział historię parafii i szczegóły jej funkcjonowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozważanie rekolekcyjne, przygotowujące wiernych do tego wydarzenia wygłosił ks. Paweł Zawada, wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawiedzenie krzyża w parafii Nieledew było ostatnią stacją w dekanacie Hrubieszów Północ. Ks. Bogdan Bejgier, dziekan tego dekanatu podzielił się refleksjami na temat przebiegu peregrynacji w parafiach wchodzących w jego skład.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W niedzielę 14 maja krzyż rozpoczął nawiedzenie w dekanacie Hrubieszów Południe, a pierwszą parafią, w której będzie się znajdował jest parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Hostynnem.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe